تبلیغات
سربازه گم نام

           سربازه گم نام
                                        
قالب وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
حمایت می کنیمــ...
 

با وجود این همه افراد متقی و متدینی كه دست اندركار امورخیر سطح جهان اند ، چرا حضرت مهدی علیه السلام ظهورنمی كنند؟

اولا وجود افراد صالح وخیر علت تامه ی ظهور نیست ، هر چند زمینه فراهم كننده ی آن است . اصل ظهور به خواست و حكمت خداوند بستگی دارد . اراده ی خداوند علت تامه و فاعلی ظهور است كه تعیین ، تقدییر و امضا می كند. آمادگی روحی و معنوی مردمان زمینه ی آن است . آنان هرگاه آماده شوند ودعا كند خدا و اراده فرماید و حكمتش به ظهور تعلق گیرد ، آن حضرت ظاهر می شود. این نیست كه بگوییم : چون افراد صالح اند، چرا كه ظهور نمی شود ؟ بلكه وظیفه ی ما ، در صورت صلاح و تقوای مردم ، دعا و استغاثه است .افراد صالح باید برای تعجیل در فرج ظهور دعا كنند و چشم به راه بودن را نشان دهند.
از سوی دیگر، تردید در صغرای قضیه است كه گفته می شود مردم با تقوا و صالح اند. كجا افراد متقی و صالح بسیارند ؟ وجود آنان درچنین روزگاری (به تعبیرات روایات) از گوگرد سرخ نیز كم تر است. دین نیز در دست افراد بشر ، به سان گوگرد سرخ ، كم یاب است و نگهداری آن چون آتش در كف دست است. اگرخوب ها و خوبی های بیشتر تحلیل شود و با ملاك های قرآنی و روایی و اخلاق اهل بیت سنجش شود6 و به دقت ، تفكرات ، اعتقادات ، اعمال و عمل كرد فردی و اجتماعی و نحوه ی برخورد با دین مطالعه شود، آن گاه معلوم می شود كه افراد صالح چه قدر نادرند. داستانی را از پدر یكی از مراجع دینی می آورم . او گفته


بقیه در ادامه مطلب..

بود :
یكی از صلحای شهر به درگاه امام زمان علیه السلام بسیار استغاثه می كند و عر ض می كند :« آقا ! با وجود این همه افراد صالح چرا ظهور نمی كنید؟ مدت ها گریه و زاری می كند . ایشان برای این فرد ظاهر می شوند. می فرمایند : برای این كه امتحان كنی كه چند نفر از مردمان حقیقتا صالح اند، شب جمعه ، چهل نفر از صالح ترین افراد را در منزل یكی از بهترین صالحان شهر گرد آور، فلان قصاب را هم ( كه او نیز از متقی ترین و بهترین مردم بود ) بخوان وسه راس بزغاله آماده كن و قصاب و بزغاله ها را در پشت بام ببر.
آن مرد نیك شب جمعه ای را انتخاب می كند و از میان تمام صلحا، 40 نفر را دعوت می كندو در حیاط منزل اجتماع می كنند . این ها همه می نشینند و استغاثه میكنند. (ضمنا آن حضرت سپرده بودند كه او به مردم نگوید بزغاله ها و قصاب در پشت بام اند) یك مرتبه می بینند نوری بر فراز بام ظاهر شد. یقین می كنند كه امام زمان علیه السلام تشریف آوردند. آن گاه نور به طرف پشت بام می رود. یكی از صلحا را كه بسیار مرد نیكی بوده است صدا می زنندكه : به پشت بام بیا.
او به پشت بام می رود. بعد از چند دقیقه ، می بینند كه از پشت بام خون جاری شد! یقین می كنند كه امام زمان علیه السلام این شخص را سر بریده اند و این خون اوست . گروهی فرار می كنند. چند دقیقه ی دیگر صدا می كنند و می گویند : فلان شخص (یكی دیگر از صلحا) بیاید.
آن صالح هم به پشت بام می رود. چند لحظه ی دیگر می بیننند كه باز هم از ناودان خون جاری شد و یقین میكنند كه نفر دوم هم به دست آن حضرت سر بریده شد. تمام آنها می روند و سه نفر بیشتر نمی مانند. نفر سوم را صدا می كنند. در این هنگام فقط همان نفر می ماند و بقیه هم می روند. او هم ـ یكی از افراد بسیار صالح بودـ بالا می رود سپس خون از ناودان جاری می شود.
بعد امام علیه السلام به آن فرد استغاثه كننده و بی تاب می فرماید :« مردم این گونه اند. با این كه یقین كردند كه ما تجلی كردیم ـ به خاطر این كه گمان كردند (نه یقین)كه آنان سر بریده شدند ـ همه آن ها پا به فرار گذاشته و رفتند ، حال آن كه این خون بزغاله هایی بود كه قصاب سر می برید !»
مردم باید امتحان گردند واز امتحان در آیند.و غیر از این داستان ، داستان های زیاد دیگری در تاریخ هست كه اتفاق افتاده و نشان داده كه مردم هنوز آماده ی ظهورنیستند . با زبان ، ظهور را می خواهند‌، لیكن در دل رنگ دیگری دارند. هنگامی كه امتحان پیش می آید ، حقایق آشكار می گردد :
« احسب الناس ان یتركوا ان یقولوا : امنا و هم لا یفتنون؟! ولقد فتنا الذین من قبلهم ...»7
یكی از سنت های لایتغیر خداوند ، امتحان است . امتحان كه پیش بیاید ، بسیاری از مردم مردود می شوند و بسیاری هم تجدید. قبول شده در مرحله ی اول بسیار اندك است . آن چه بر ماست این است كه : به سوی صلاح حقیقی (نه ادعا یی و ریایی) رو آوریم و در همان حال از دعا و استغاثه نكاهیم. اندیشه و دلمان ، ظهور امام عصر علیه السلام و پیروی از حضرت او باشد تا مگر خداوند منان به دعای سوخته ای ترحم كندو جهانیان را از سرگردانی و حیرت نجات بخشد. آری ، وظیفه ی ما دعا و استغاثه و صلاح و اصلاح است.
در این باره ، مراجعه كنید به :
ـ مكیال المكارم علیه السلام : 255 ـ 262
ـ روزگار رهایی : 1 ـ 349 .
ـ پیوند معنوی.
ـ معرفت امام عصر علیه السلام 288.
ـ مهر محبوب : 2528 ـ 261.


طبقه بندی: با وجود این همه افراد متقی و متدینی،
[ یکشنبه 25 خرداد 1393 ] [ 02:04 ب.ظ ] [ سرباز گم نام مهدی عج ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


به نام خدا... .
ای نفست یار و مدد کار ما
کی و کجا وعده ی دیدار ما

اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ

صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ

السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاًوَحافِظاً

وَقائِداًوَناصِراًوَدَلیلاًوَعَیْناًحَتّى تُسْكِنَهُ

أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

به امید روزی که همه خبرهای
جهان این باشد:
((مهدی فاطمه آمد))

######
روزگاری شهر ما ویران نبود

دین فروشی اینقدر ارزان نبود

صحبت از موسیقی عرفان نبود

هیچ صوتی بهتر از قران نبود

دختران را بی حجابی ننگ بود

رنگ چادر بهتراز هر رنگ بود

دختر حجب وحیــــــا قرتی نبود

خانه فرهنگ کنســـــــــرتی نبود

مرجعیت مظـــــهر تکــــریم بود

حــــکم اورا عالمی تســـــلیم بود

یک سخن بود وهزاران مشــتری

آنهم از لوث قــــرائت هــــا بری

هدیه بر رقــــاصه ها واجب نبود

قدر عالم کمــــتر از مطرب نبود

زه که در ســـــال سیــــاه دوهزار

کار فرهنـــگی شده پخــــــش نوار

ذهن صــــــاف نوجوانان محـــــل

پرشده از فیــــــلمهای مبتـــــــذل

آدمــــیت کو؟دگر آدم کــــی است

آدم قـــــرن تمــــدن برفـــی است

پشت پا بر دین زدن آزادگی است

حرف حق گفتن عقب افتادگی است

آخر ای پرده نشــــــین فاطـــــــمه

تو برس بر داد دین فاطـــــــــــمه

بی تو منکر ها همه معروف شد

کینه ها در سینه ها معطوف شد

در به روی فتــنه جویان باز شد

دشمـــــنی با دین تو آغـــاز شد

بی تو دلهامان به جان آمد بیـــا

کاردها بر استخوان آمد بیــــــا

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب